techin.lt

Nemokamas technologijų, verslo ir inovacijų portalas.

Investuotojai išlieka optimistiški

Investuotojai išlieka optimistiški
Investuotojai išlieka optimistiški | Šaltinis: pixabay.com

Naujausi „Deloitte“ Vidurio Europos privataus kapitalo fondų pasitikėjimo apklausos rezultatai rodo, kad privataus kapitalo rinka išlieka stabili, tačiau sandorių skaičiaus augimo tempas Vidurio Europos regione gali sulėtėti.

Tikėtina, kad sandorių aktyvumas Vidurio Europos privataus kapitalo rinkose gali stabilizuotis. Trys ketvirtadaliai „Deloitte“ respondentų (75%) tikisi, kad rinkos aktyvumas išliks toks pats – tai yra didesnė dalis nei ankstesnėje apklausoje (2018 m. vasaros leidime). Dešimtadalis (11%) apklaustųjų tikisi, jog sandorių rinka pagyvės, lyginant su 31% taip maniusiais prieš tai atliktoje apklausoje. Tai yra ženklas, kad sandorių augimo tempas veikiausiai sulėtės.

Tikimasi, kad sandoriai bus finansuojami iš kapitalo, kurį per paskutiniuosius 18 mėn. sukaupė Vidurio Europos regiono sandorių sudarytojai. Per praėjusius metus buvo uždaryti du dideli fondai ir realizuotos investicijos, o šiais metais turėtų būti paleisti keli fondai, investuojantys į vidutinio dydžio įmones. 

Prognozuojama, kad skolinimosi sąlygos išliks patrauklios. 93% respondentų tikisi, jog likvidumo lygis išliks toks pats (82%) arba padidės (11%) per artimiausią semestrą. Mažiau nei dešimtadalis (7%) mano, kad finansavimas bus mažiau prieinamas per ateinančius kelis mėnesius. 

„Per paskutinius dvejus metus įvykę Vidurio Europos privataus kapitalo fondų valdomų įmonių pardavimai bei keli dideli sandoriai padėjo pritraukti investuotojus į Vidurio Europos regioną. Tai lėmė, kad net keli gerai žinomi privataus kapitalo valdytojai paskelbė apie naujus atidaromus fondus. Šis privataus kapitalo sutelkimas turės didelę įtaką sandorių rinkai, kadangi verslui Vidurio Europos regione tampant brandesniam, daugėja ir investavimo galimybių – verslai vis dažniau ieško išorinių investuotojų, kurie galėtų suteikti papildomą finansavimą ir patirtį”, – teigia „Deloitte“ Finansų konsultacijų partneris Baltijos šalims Linas Galvelė. 

Prognozuojama, kad ekonominė situacija Vidurio Europos regione išliks gera, trims ketvirtadaliams respondentų tikintis, jog padėtis išliks stabili (73%) arba pagerės (2%). Tuo tarpu BVP augimas Vidurio Europos regiono rinkose išlieka vienas didžiausių Europoje ir spėjama, kad 2019 m. jis augs dvigubai greičiau nei Euro zonos vidurkis (3.4% – Vidurio Europos regione,  1.7%  –  Euro zonoje).[1]

Apie Deloitte

„Deloitte“ yra vadinamos „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovė, ir grupei priklausančios bendrovės narės, kurių kiekviena yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. Daugiau informacijos apie oficialią „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“ struktūrą galite rasti www.deloitte.lt

„Deloitte“ teikia audito, mokesčių, finansų konsultacijų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis „Deloitte“ įmonių tinklas bei ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientui daugiau galimybių efektyviau siekti tikslų, kad ir kur jis vykdytų savo veiklą. Daugiau nei 286 000 „Deloitte“ darbuotojų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

Parengta pagal: bns.lt